Třetí posila | Adam Rolinek

07.08.2020

Ahoj Adame, jménem Slovanu tě tady vítám a rovnou se tě zeptám, jak se cítíš být zase součástí Slovanu? 

"Ahoj, jsem rád, že jsem zpátky, protože jsem tady hrál jen v přípravce a v žákách dva roky. No a potom si mě v roce 2009 vybrali do Zbrojovky." 

Jak by ses představil a jak by ses charakterizoval jako fotbalista? Jaký post vůbec hraješ? Mnozí fanoušci tě totiž vůbec neznají.

"Jmenuju se Adam Rolinek, je mi 19let a studuju na SPŠ Jílova, obor TZB. Na fotbale jsem začínal jako útočník. Vždycky jsem hrál vepředu, protože jsem asi jedinej uměl trochu kopnout do balonu. :-) Trenér mě dával vždycky dopředu. No a potom až ve Zbrojovce jsem začal hrát střed zálohy."

Takže až ve Zbrojovce z tebe udělali střeďáka.

"Jo, takovýho malýho střeďáka. :-)"

V roce 2009 si tedy odešel do Zbrojovky a strávil tam celou mládež. Co ti to dalo, nebo jak tě to změnilo? Nějaký náhled na fotbal?

"Teprve až ve Zbrojovce byli trochu kvalitnější trenéři určitě. A tam to bylo vždycky prostě nastavený tak, že dbali na výchovu psychické a mentální stránky, s tím hodně pracovali, aby z nás vychovali dobrý lidi hlavně a zároveň i fotbalisty. Takže vzpomínky mám jedině dobrý."

Naposledy si nastupoval za jaký tým Zbrojovky?

"Teď jsem byl ve starším dorostu. A od nový sezony mě čeká první rok v chlapech."

Měl si možnost zůstat ve Zbrojovce?

"Měl jsem možnost. Šel bych do přípravy s béčkem. Teď jak byl koronavirus, tak se nám zrušila dorostenecká liga úplně. No a jak bylo zase umožněný trénovat, tak jsme šli trénovat právě s béčkem, který hraje divizi. Tam jsem byl asi měsíc v přípravě a vycítil jsem, že bych tam toho nejspíš moc neodehrál a napadlo mě, jít to zkusit do Slovanu."

Takže si chtěl jít rovnou do Slovanu, neřešil si žádné nabídky z vyšších soutěží?

"Určitě v hlavě mám, že bych chtěl zkusit ještě nějakou vyšší soutěž. Ale teď jsem si řekl, že pro mě bude nejlepší pravidelně hrát dospělý fotbal."

Hrál v tom roli i tvůj starší brácha, který kope za Benfiku? Lákalo tě si s ním zahrát v jednom týmu?

"To byl velkej důvod. Už se nám to podařilo, sice jen v přáteláku, doufám ale, že ho snad ještě přemluvím, aby si šel zahrát i mistrák."

Říkal si, že si byl na přípravě s béčkem Zbrojovky. Takže už sis tam přičichnul k mužskému fotbalu? Jaké tam vlastně bylo věkové složení mužstva?

"Ani ne. Tam byly ročníky 1997, 1998, 1999, 2000 a my dorazovky 2001."

Hodně mladý tým. Takže první dospělý fotbal sis vyzkoušel až teď v přípravě ve Slovanu. Je to pro tebe nějaký rozdíl? Rychlejší tempo to pro tebe asi nebude. :-) Ale co tvrdost nebo taková ta fotbalová vyspělost?

"Jo, je to jiný. Určitě tam jsou vidět ty zkušenosti. My mladí kluci, tam lítáme za balonem. Na druhou stranu musím říct, že jsem vždycky hrál proti větším a silnějším hráčům, protože jsem menší postavy, takže jsem na to zvyklej."

V přípravě si dával góly, takže to nevypadá, že by to měl být nějaký problém. :-) Bavil ses s trenérem, kam s tebou počítá nebo jestli s tebou vůbec počítá?

"No právě to bylo tak, že brácha se ozval trenérovi, jestli sem můžu vůbec přijít a tak. A trenér řekl, že můžu přijít na trénink. Měl jsem dojít v úterý a v sobotu byl hnedka zápas proti Rajhradu, kde jsem si zahrál druhej poločas."

Kam do sestavy s tebou počítá?

"Já doufám, že na střed zálohy. Poslední zápas jsem hrál na křídle vlevo a tam mi to úplně moc nesedělo. Takže se spíš vidím na tom středu zálohy."

Takže radši hrát na balonu, než někde zběsile lítat nahoru a dolu? :-)

"Přesně tak. :-)"

Ty seš výrazně mladší než všichni kluci v kabině, znal ses s někým z nich nějak blíž, než si přišel?

"Od vidění znám většinu hráčů, ale že bych se s někým z nich nějak víc bavil to ne."

Kabina tě ale přivítala si myslím velice dobře, v karaoke baru. :-)

"Jo, myslím si, že to bylo kvalitní a ukázal jsem i svoje jiné kvality. :-)"

Tam vznikla i tvoje přezdívka. Mohl by si nám to trochu vysvětlit, kdo to vymyslel a proč? :-)

"Vzniklo to tak, že si kluci začali dělat srandu, že vypadám jak Kevin De Bruyne, nějak se to chytlo a od té doby mi říkají Kevine. :-)"

Ze Zbrojovky si tady na sezonu. Co teda od té sezony očekáváš?

"Tak určitě hrát pravidelně bych chtěl a pořádně si osahat chlapskej fotbal. A dotáhnout to se Slovanem co nejdál a co nejvýš."

Jste nějak domluvení, že si po sezoně sednete a zhodnotíte tvoje působení tady? Máš ambice jít zkusit nějakou vyšší soutěž?

"Ambice určitě mám, vzhledem k věku mám ještě všechno před sebou. Ale na to je ještě brzo, uvidím po sezoně, jak se bude dařit. Ale určitě bych chtěl zkusit něco výš."

Nebo ideálně postoupit do krajského přeboru se Slovanem a zahrát si vyšší soutěž tady. :-)

"Jo, tak to by nebylo vůbec špatný. :-) Tým je tady dobrej, trenér taky, tak už jen aby začali všichni chodit na tréninky. :-)"

A co mimo fotbal, máš nějaký koníčky?

"Hodně hraju hry na počítači. To je moje taková vášeň"

Na počítači? To je hodně oldschool na to, že ti je 19 let. :-)

"Jojo právě na počítači hraju. Play station jsem nikdy neměl, jen teda PS 1 po bráchovi."

Jaký hry tě baví nejvíc?

"Nejvíc hraju asi Counter Strike, prostě střílečky."

Co třeba Fortnite? To byl veliký hit, hráli to fotbalisti, hokejisti...

"To jsem taky zkusil, ale už mě to moc nebaví. Je to moc pro děti. :-) Před tím rokem dvouma, to hodně vyletělo a hrálo to hodně lidí."

Myslím, že jsme probrali asi všechno, tak ti díky za rozhovor a přeju hodně štěstí do tvojí první sezony v chlapech! 


#MyJsmeSlovan