Rozhovor | Jakub Hanák

25.11.2020

Foto ze zimní přípravy 2017, zápas proti Kohoutovicím.

Ahoj Kubo! Dlouho si byl mimo tým, kvůli vážnému zranění kolene. Naposledy si naskočil do zápasu 17.8. 2019 proti Rajhradu. Jak se ti od té doby daří?

"Ahoj, daří se mi dobře, díky za optání. Je pravda že jsem vinou zranění za poslední tři roky sbíral starty spíše sporadicky. Fotbal mi samozřejmě chybí, na druhou stranu byl čas i na jiné věci."

Trenér v jednom z rozhovorů zmiňoval, že už se pomalu zapojuješ do tréninku. Jak to s tebou aktuálně vypadá? Je nějaká šance, že bychom tě ještě viděli prohánět se po hřišti?

"Doufám v to. S trenérem Novákem jsme domluveni, že absolvuju zimní přípravu a uvidíme, co mi koleno dovolí. Od toho se bude vše odvíjet."

Bohužel zranění k fotbalu a obecně ke sportu patří. Ty hraješ fotbal odmalička, jak si tedy vyplňoval čas, který si dřív trávil fotbalem?

"Mám poměrně časově náročnou práci. Když jsem pravidelně trénoval, často jsem si musel brát z práce volno. To se po zranění změnilo. Zbytek volného času se snažím věnovat rodině, přítelkyni a přátelům."

Občas se potkáváme jako diváci na zápasech Slovanu. Nesvrbí tě nohy, když to vidíš?

"Jasně, že svrbí. Pořád se vidím víc jako hráč než fanoušek."

Co říkáš na výkony kluků? Během podzimu se dokázali zvednout ze dna a nyní okupují bronzovou příčku.

"Je pravda, že po prvních třech kolech bych si na postup asi nevsadil. 😃 Kluci se naštěstí semkli a ukázali, že fotbal hrát umí. Velké díky patří i trenérovi, který to s námi po těžkém startu nevzdal."

Máš mladšího bráchu, který hraje za mladší dorost. Nepřemýšlel si třeba o tom, že bys začal trénovat a pomohl s výchovou dalších fotbalistů

"Čekal jsem, že se téhle otázce nevyhnu. 😃 Momentálně nad touhle variantou neuvažuju, ale ani ji do budoucna nezavrhuju. Teď se ještě jednou chci pokusit o návrat coby hráč."

Limituje tě ještě koleno nějak nebo už můžeš aspoň rekreačně dělat jakýkoliv sport?

"Koleno občas pobolívá, ale to je po dvou operacích asi normální. Čihy (Petr Čihák, pozn. red.) by mohl vyprávět. 😃 V běžném životě mě koleno naštěstí už nijak nelimituje."

Seš velký fanda Arsenalu, ten ti poslední roky ale moc radosti nedělá. Máš nějakou radu pro Mikela Artetu? :-)

"Auba (Pierre-Emerick Aubameyang, pozn. red.) na hrot!"

Kdyby sis mohl vybrat jakéhokoliv hráče na světě, se kterým by sis chtěl zahrát, kdo by to byl a proč?

"David Beckham. Jeho kopací technika a přímé kopy mě nikdy neomrzí. Sledoval jsem ho už od mala a to i přes to, že hrál za konkurenční MU (Manchester United, pozn. red.), byl jeden z důvodů, proč jsem s fotbalem začal."

Díky za rozhovor, ať se ti daří a doufám, že tě brzo uvidíme na hřišti!


#MyJsmeSlovan