Letní příprava 2021

08.08.2021

Během krátké letní přípravy jsme odehráli celkem čtyři přípravná utkání.

Nejprve jsme prohráli v Čebíně 0:4 s Kuřimí. Na začátku přípravy to pro nás bylo až příliš velké sousto. Vzhledem k tomu, že jsme za sebou měli teprve dva tréninky, bylo pro nás náročné držet držet krok, hlavně po fyzické stránce, s mnohem více natrénovanou Kuřimí. Nutno podotknou, že Kuřim byla i fotbalovější.

Druhé přípravné utkání proběhlo místo tréninkové jednotky. Podle toho jsme k tomuto utkání také přistoupili. Soupeřem nám byla dobře známá Slatina. Výsledek zápasu nebyl důležitý, šlo zejména o kondičně herní stránku věci. Prostor dostali všichni hráči. Nicméně ani ve druhém utkání jsme neslavili výhru a po přestřelce 5:4 odjížděli šťastnější hosté ze Slatin.

Předposlední červencovou sobotu jsme si udělali "výlet" do Dubňan, kde jsme měli s místními fotbalisty domluvené dva zápasy. V prvním utkání změřily své síly A-týmy a ve druhém si to rozdali rezervy. Celý tento den byl pojat také jako teambuildingová akce, kde jsme se chtěli stmelit i mimo hřiště a musím říct, že se to povedlo. 😀 Áčko si po dobrém výkonu odvezlo výhru 2:1 a Benfika v divácky atraktivní přestřelce odjížděla s prázdnou po tenisovém výsledku 7:5 ve prospěch dubňanské rezervy.

Generálku na podzimní část soutěže jsme odehráli v rámci předkola krajského poháru, kde jsme opět vyzvali silnou Kuřim z krajského přeboru. Tento zápas už splnil parametry soutěžního utkání! Sice jsme ho prohráli 1:0, po brzké brance kuřimských jestřábů, ale během druhého poločasu jsme několikrát soupeři zatápěli naším důrazem. Bohužel bez gólového efektu a tak pro nás krajský pohár skončil.

Podle výsledků se může zdát, že se nám příprava příliš nevydařila, ale splnila účel, který jsme chtěli. Naším cílem bylo utkat se se silnými protivníky. Právě tyto těžké zápasy nám hodně ukázaly směrem do sezony. Kde máme mezery a na čem musíme pracovat. Bohužel, jak tomu už během letních měsíců bývá, ani do jednoho zápasu jsme nenastoupili v plné sestavě. Každý zápas jsme museli počítat s řadou absencí, ať už kvůli osobním důvodům, nebo zraněním.

Do soutěžního ročníku 2021/2022 vstupujeme s několika novými tvářemi. Naše snaha rozšířit kádr se podařila realizovat. Ze sloučeného dorostu se Slatinou se k nám "vrací" hned čtveřice hráčů ročníku 2002. Honza Rojík, Martin Večeřa, Ondra Hrachovina a Denis Pancner, věříme, že se kluci rychle začlení a zvyknou si na mužský fotbal a budou v budoucnu oporami Slovanu.

Podařilo se nám taky posílit na golmanském postu, kdy ke stálici Davidovi "Nemo" Václavkovi přichází mladý brankář Marek Malecký z SK Líšeň. Marek je velmi talentovaný brankař a měl by se stát oporou mezi třemi tyčemi.

Další hráči, kteří mají pomoci vytvořit konkurenční prostředí, jsou silový útočník z Dambořic, Vašek Bukovský, křídelník Denis Pohl z Velkých Pavlovic a středový, zkušený hráč Vladan Gračanin, který příchází výmenou za Martina Líkaře. Ten si v přípravě vybojoval místo v dresu Dosty Bystrc.

Nadále ještě jednáme o příchodu jednoho kvalitního útočníka, který byl pro nás od začátku přestupního termínu prioritou a měl by doplnit nestárnoucí legendu Slovanu, Petra Nevoleho.


#MyJsmeSlovan