FC Slovan Brno - FC Soběšice

31.05.2020

FC Slovan Brno - FC Soběšice 2:2 (2:1)

Góly: Albert Jelínek, Jan Pavlík

Soběšice skončily v nedokončené sezoně na 11.místě, pouhé tři body za Slovanem. Vzájemný souboj tedy sliboval vyrovnanou bitvu. Od začátku utkání, ale soběšičtí hráči tahali za výrazně kratší konec. hráči Slovanu hezky kombinovali, měli výborný pohyb po hřišti a dobře organizovali hru, což znamenalo vedení 2:0 a spoustu dalších nevyužitých šancí. Ke konci poločasu, po nedůslednosti v pokutovém území Slovanu, Soběšice snížily na 2:1. Škoda množství nevyužitých šancí, kdyby první poločas skončil 4:1, nikdo by se nedivil.

Do druhého poločasu vyběhl jiný Slovan než v prvním poločase. Nikoli však složením sestavy, ale diametrálně odlišným výkonem oproti prvnímu poločasu. Chyběla komunikace, organizace hry i pohyb. Vše, co Slovan ukázal v prvním poločase, jako by nechal v kabině. Mladé mužstvo Soběšic se tak začalo osmělovat čím dál více, až se stalo rovnocenným, místy i lepším soupeřem a celé to vyústilo vyrovnávacím gólem, po laciné ztrátě na útočné polovině hřiště. Ve zbytku utkání Soběšice zlobily víc a víc, ale nakonec nedokázaly přidat vítěznou branku. Tu měl v poslední vteřině na hlavě Karel Vašíček, po krásném centru z pravé strany, ale v těžké pozici nedokázal usměrnit míč za záda hostujícího brankáře.

První poločas dobrý, druhý poločas výrazně horší, tak by se dalo v krátkosti shrnout první přípravné utkání, které ovlivnila řada absencí domácího týmu (13!). Zápas ale také ukázal, že mladé mužstvo Slovanu v sobě má veliký potenciál, jen to chce ustálit výkonnost. Tomu by měl pomoc návrat hráčů z marodky a zapojení posil.

Už v pátek se o tom můžeme společně přesvědčit v dalším domácím zápase, tentokrát proti RAFK Rajhrad od 18:00 na spodním hřišti.