1.FC Slovácko ženy - FK Dukla Praha ženy

04.08.2020

Je nám ctí hostit přípravný zápas dvou účastnic nejvyšší fotbalové soutěže žen!

Představení týmu 1.FC Slovácko

Slovácko zahájilo přípravu 15. července a hned ve středu 22. července jej čekal duel proti chlapcům Jiskry Staré Město. "Bylo to naše první přípravné utkání a odehráli jsme slušný zápas. Opět jsme se domluvili na 3 x 30 minut a mohli jsme tedy všechny hráčky vyzkoušet na různých postech. Úvod byl od nás vlažný, zvykali jsme si na rychlou hru chlapců a dostali jsme dva góly z brejkových situací. Další trefa přišla po zaváhání před naší brankou," hodnotil trenér Petr Bláha.

S dalším průběhem už byl ovšem kouč fotbalistek spokojenější. "Druhé dvě třetiny jsme odehráli slušně. Začali jsme se dostávat více na míč, z čehož pramenily i naše šance a podařilo se nám korigovat výsledek na 2:3. Holky odvedly dobrou práci, utkání odmakaly a po náročném týdnu to zvládly," pokračoval.

Čtvrtý tým předčasně ukončené loňské sezony prochází obměnnou kádru, především jde o omlazení týmu, ale chybět by neměla ani zajímavá jména, která se vracejí zpět domů. "Přišly nám hráčky z dorostu, v týmu pokračuje i Andrea Holá a nově Lucie Jelínková, které obě věkem ještě spadají do dorostenecké kategorie. Nastupovat by měla znovu za Slovácko Natálie Valášková, která na podzim přerušuje studium v zámoří, na cestě zpět je i Michaela Dubcová, která dnes vstřelila jednu branku," prozradil trenér Petr Bláha.

Představení týmu FK Dukla Praha

Hráčky Dukly zahájily přípravu na nový roční v pondělí 13. července pod novým slovenským trenérem Danielem Sakarem.

"Do přípravy jdeme se širokým kádrem hráček, což se zrcadlilo i na kvalitě prvního tréninkového týdne. Další týden nás čekají 2 přípravná utkání, takže hráčky budou mít možnost se ukázat i v přímé zápasové konfrontaci. Na přelomu července a srpna nás čeká herní soustředění, včetně jednoho přípravného utkání. Jak stávající hráčky z minulé sezony, tak i nové posily se ukazují v dobrém světle. Nicméně hráčky čeká ještě 5 týdnů přípravy a tvrdé práce do prvního mistrovského utkání." zhodnotil úvod letní přípravy hlavní trenér Daniel Sakar.

Výsledky přípravných utkání:

21.7. 2020 FK Zlíchov - FK Dukla Praha 1:11 (0:6)

26.7. 2020 FC Viktoria Plzeň WU18 - FK Dukla Praha 1:2 (1:1)

30.7. 2020 ABC Baník - FK Dukla Praha 0:10 (0:4)

1.8. 2020 FK Dukla Praha - Karlovy Vary 23:0 (15:0)

"V rámci soustředění jsme odehráli místo tréninku i první zápas. Všechny holky odehráli poločas, některé odehráli i větší porci minut, takže účel zápasu byl splněn na 100%. Taky je pro nás důležitý, že se nám v zápase nikdo nezranil. Tímhle zápasem nám končí série lehčích zápasů. Zbývají nám 3 týdny do prvního mistrovského utkání, mezitím máme ještě přípravná utkání proti silnějším soupeřům." Hodnotil hlavní trenér Sakar sérii přípravných zápasů.

Tabulka nedokončené sezony 2019-2020