Zbraslav - Slovan 3:2

13.08.2019 16:38

Nešťastná porážka ve Zbraslavi
Do Zbraslavi jsme jeli k 1. mistrovskému utkání nové sezóny s jednoznačným cílem - přerušit šňůru nedobrých výsledků s tímto soupeřem, jehož hra nám v minulosti neseděla.
Do utkání jsme vstoupili nebojácně. Příkladně jsme bojovali a dobře jsme kombinovali. Ve 22. minutě po jedné takové kombinaci na pravé straně hřiště se do úniku dostal Peťa Antl, který nekompromisně zavěsil - 0:1. O 13 minut později to bylo ještě veselejší. Ve středu hřiště jsme svým důrazem získali míč a po následné ukázkové kolmici se do zakončení dostal Lukáš Břenek. Domácí brankář jeho střelu sice vyrazil do boku, Lukáš ale svým důrazem přetlačil obránce a míč prudce nastřelil před branku domácích, kde ho opět nekompromisně uklidil do sítě druhý útočník Ivo Svoboda - 0:2. Bohužel o 3 minutky později jsme u postranní čáry ztratili míč, domácí ho rychle zatáhli do naší šestnáctky a jednoduchou narážečkou se dostali ke střele na bližší tyč do protipohybu našeho gólmana Kuby, která znamenala snížení - 1:2. Tento gól vlil domácím energii do žil, přesto se odcházelo do kabin za stavu 1:2.
Ve 2. poločase nás domácí od začátku přitlačili na naši polovinu hřiště. Nám se nedařilo udržet vpředu míč a naše obrana začínala být přetížená. Po necelých 20 minutách 2. poločasu přišel dlouhý míč na domácího útočníka Sítaře, kterého Matěj Konečný ubránil, ale přihrávku Sítaře pod sebe domácí záložník zametl bombou pod víko do naší sítě - 2:2. Domácí stále tlačili, ale my jsme také mohli vstřelit branku, např. po velmi pěkném průniku Andreje Luterána, který finální přihrávku neposlal přesně na své spoluhráče nebo po úniku Alberta Jelínka, který vystřelil nepřesně. Bohužel v 88. minutě pan rozhodčí pískl proti našemu mužstvu penaltu po "souboji", ve kterém vůbec nedošlo ke kontaktu. Kuba Polák sice vystihl stranu, ale na prudkou střelu nedosáhl. Takže nám zbyly oči pro pláč a odjeli jsme ze Zbraslavi bez bodu, což je k vývoji utkání velká škoda.
Hráče musím pochválit za poctivý bojovný výkon především v 1. poločase, ale musíme zapracovat na fyzické kondici, abychom dokázali lépe zvládnout závěr utkání.