Zasloužené vítězství z Tuřan

01.11.2017 23:58

V sobotu jsme zavítali na horkou půdu do Tuřan. Obě mužstva disponují dobrou obranou i útokem. Očekával jsem, že to bude boj o každý balón, což se taky potvrdilo. Od první minuty se obě mužstva oťukávala a byli to domácí, kdo se snažil udávat tempo hry.  Naštěstí jsme nebyli pozadu a byli jsme to právě my, kdo vstřelil úvodní branku utkání a to v 7.minutě, kdy dostal Petr Dvořák balón za obranu a tváří v tvář gólmanovi se nemýlil a vedli jsme 1:0. Po vstřelené brance přebral otěže zápasu soupeř, když se snažil dlouhými nakopávanými balóny (musím dodat, že jsme první poločas hráli proti větru) hledat vpředu svého nejlepšího střelce soutěže Michala Smetanu, ale naštěstí pro nás jsme si s tím dokázali poradit. Po jednom nákopu v 15.minutě jsme se ve vápně nedorozuměli a byl z toho zbytečný roh. Soupeř ho zahrál na první tyč, kde stál Luďa, který k naší smůle nechtěně balón nadzvedl do naší branky a byl z toho klasický vlastní gól. Malinko to s námi otřáslo a domácí se toho snažili využít. Ve 20.minutě se dostal Smetana před našeho gólmana Radima, ale ten opět předvedl výborný zákrok, když zmenšil střelecký úhel a střelu vyrazil do bezpečí. Potom se hra vyrovnala a čekalo se, kdo udělá chybu. Ve 44.minutě byl ve vápně faulován Petr Dvořák a k nelibosti domácích písknul sudí po právu penaltu. Náš tradiční exekutor Jan Dvořák pro nemoc nehrál a další hráči se necítili ji jít kopnout, tak vzal na sebe zodpovědnost Mates, ale bohužel pro nás, netrefil ani branku a do šaten se šlo za stavu 1:1. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že odčiníme neproměněnou penaltu a dovedeme zápas do vítězného konce. Od prvních minut jsme to byli my, kdo udával tempo hry (tentokrát vítr pomáhal nám), ale bohužel buď naší zbrklostí nebo špatným zpracováním jsme se o šance sami připravili. Na druhou stranu jsme domácí do ničeho nepustili. Během druhé půle se dostal do hry, po zranění, i další útočník Nevěděl a po jednom jeho zavedení balónu do vápna domácích a následné zpětné přihrávce na Luďu, který ještě stačil posunout balón na Jirku Lejsku, který s cca 18ti metrů svou životní střelou do protipohybu brankáře navýšil naše vedení v 78.minutě na 2:1. Domácí se ještě snažili  něco udělat s výsledkem, tak vše vrhali do útoku a vzadu hráli na riziko třech hráčů, což nám dalo šance na brejky a opět, už ani nevím po kolikáté, jsme nebyli schopni vstřelit další branku ani ze 100% šance. Jak Andrej, tak i Lukáš Břenek, kdy sami před gólmanem místo branky trefili jen brankáře. Naštěstí se nám podaří v 90.minutě dát ještě jeden gól, kdy Břenek využil svoji další šanci a dává na 3:1. Myslím si, že za druhou půlku jsme si vyhrát zasloužili, domácí jsme k ničemu už nepustili a sami mohli svoje vedeni navýšit víc než na 3:1. Teď už je potřeba se připravit na poslední domácí zápas proti Zbraslavi, který nebude vůbec jednoduchý. Chtěl bych pozvat naše skvělé fanoušky, aby došli podpořit a povzbudit hráče, protože to je takové PODZIMNÍ FINÁLE, kdy se utká první s druhým o první místo v tabulce. Každý váš hlas bude potřeba!