Výhra s lídrem soutěže z Blížkovic

28.09.2017 16:22

V dalším utkáni jsme doma přivítali lídra soutěže TJ Sokol Bližkovice. Zápas měl napovědět, jakým směrem se budeme pohybovat v tabulce a taky jsme chtěli snížit náskok soupeře na jeden bod. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili a sami si vytvářeli postupně šance. Ve 20.minutě jsme zahrávali přímý kop, po kterém rybičkou dává Honza Dvořák náš první gól. Po prvním gólu přišlo malinké polevení, i soupeř se osmělil a ve 25.minutě dostal možnost zahrávat penaltu (sice nechápu, od kdy se píská faul, když se dva vlastní hráči srazí!!!!), ale naštěstí hráč soupeře kopnul penaltu vedle brány. Tento moment naše hráče znovu nakopl a do poločasu jsme si vytvořili dvě tutovky. Hlavně ta druhá, po ose Newyk - Dvořák Jan, volala po gólu. Za zmínku ještě stojí, že soupeř ve 40.minutě zahrozil po ojedinělém útoku, kdy z rohu velkého vápna vystřelil, ale náš gólman si se střelou poradil. Do druhého poločasu jdeme s tím, že soupeře ještě víc zatlačíme na vlastní vápno a pokusíme se přidat branky. V 55.minutě zahráváme roh, po kterém hlavou zvyšuje Radek Šmýd na 2:0. V rozmezí 66.-67.minuty soupeř ještě malinko zahrozí, když zahrává sérii 3rohů, které jsme naštěstí pokryli a ubránili. V 75.minutě nám vychází střídaní, na hřiště se dostává Martin Líkař a po pěkné individuální akci po křídle dává centr do vápna, kde je už nachystaný Petr Dvořák a navyšuje naše vedení na 3:0. Soupeř ještě jednou zahrozí v 90.minutě, když střelou z 18metrů donutí našeho golmana předvést fantastický zákrok, střelu do šibenice vytáhne na roh a udrží čisté konto. Musím pochválit soupeře za dobrý výkon a hlavně, že i za nepříznivého stavu chtěl hrát pořád fotbal. Tohle vítězství musíme potvrdit v Mikulovicích.