Naše dvě družstva jsou v čele tabulek

26.10.2017 20:09

Musím se přiznat, že je mi hodně příjemný pohled na tabulku soutěže, kde hrají muži A
a v jejímž čele vidím FC Slovan Brno s náskokem 3 bodů před FK Zbraslav. Stejně tak
příjemný pohled je na tabulku KP staršího dorostu, kde je v čele Sdružení Slatina/Slovan
s náskokem jednoho bodu před FC Boskovicemi, které jsme teď porazili doma 2-1.
Tento nedělní zápas v dešti jsem viděl a musím říci, že jsem moc rád, že jsem tam byl.
Byl to hodně dramatický zápas proti lídrovi KP z Boskovic, který se přitom hrál poměrně slušně
a bez záludných faulů, a také výkon rozhodčích hodnotím jako solidní. O výsledku utkání
nakonec rozhodla už druhá desetiminutovka, kdy se nejdříve z penalty v 11. minutě ujal
vedení soupeř z Boskovic. Když se však podíváte na foto č. 8 z tohoto utkání, tak zjistíte, že
skutečně Radimovi moc nechybělo, aby penaltu zneškodnil. Ale naši kluci během pěti
minut zápas otočili. Nejdříve během dvou minut vyrovnal náš Le Quank Anh a za další
tři minuty dává vítěznou branku Ondra Coufal.  A pak se až dokonce utkání stav neměnil,
přičemž dramatické šance měly obě strany. A musím také pochválit brankaře obou družstev,
kteří zabránili řadě gólů. Byl to skutečně dobrý a zajímavý zápas a dík patří našim hráčům
i trenérům, že měli morální sílu a po nešťastné penaltě, zápas otočili. Trochu mne snad
jen mrzí uváděný počet diváků (10), když jen podle fotek jich mohlo být tak o dvacet více,
což je s ohledem na vytrvalý déšť snad přiměřené.
Pokud jde o áčko mužů, na zápase jsem z rodinných důvodů nebyl, ale mám radost,
že naši kluci z áčka vyhráli 3-0 nad béčkem z Moravského Krumlova, po poločase 2-0.
A to jsem slyšel od něktrých diváků, že branek jsme mohli dát ještě více, což je smůla,
že to nevyšlo. Díky hráčům a trenérům za toto vítězství a je potřeba
se soustředit na další utkání v Tuřanech. Tuřany dostali dosud jen sedm branek, takže
dát gól bude asi hodně těžké. Věřím, že trenéři něco překvapivého vymyslí a klukům
se to podaří realizovat. Přejme klukům úspěch a přijďme je podpořit, moc si přeji, aby
i příští týden platil titulek z dnešního sloupku. Ještě menší připomínka, naši penaltu
vstřelil ve skutečnosti Honza Dvořák, sudí asi omylem uvedli Luďka Koubka.
Naše béčko mužů remizovalo s béčkem Svratky 2-2. Muselo to být také dramatické
utkání, kdy jsme vedli brankou Honzy Havla ze 7. minuty a nakonec vyrovnali až
v 80. minutě Jirkou Plškem. O dramatickém průběhu svědčí i našich šest žlutých karet.
Radost můžeme mít také z výhry béčka dorostu Sdružení Slatina/Slovan 2-1 (1-1)
nad dorostenci z Veverské Bitýšky, když se hrálo v Bitýšce.