Kunštát - Slovan 2:1

10.10.2019 21:41

V 9. kole soutěže jsme zajížděli na hřiště vedoucího týmu tabulky do Kunštátu, jehož bodový zisk a skóre 33:10 budily respekt. Bohužel těsně před odjezdem se ze zápasu omluvil Šimi, který se nestihl vrátit z výletu po pražských památkách..., takže sestava se musela trošku změnit. Utkání začalo náporem domácích, kteří nás přehrávali, ale své náznaky šancí nevyužili. My jsme hráli zakřiknutě a báli jsme se něco vymyslet. Bohužel pro nás domácí zužitkovali standartky. Po 20 minutách při jednom z rohových kopů hlídal Albert největšího útočníka soupeře a Nuli na kluzkém terénu ve vápně podklouzl, takže domácí útočník skákal sám a hlavou trefil přesně k tyči-1:0. Za 3 minuty Osi "vymyslel" přihrávku na Matese napříč celou obrannou polovinou hřiště, soupeř nás dostal pod tlak, my faulovali kousek za vápnem a kopal se trestňák, který domácí střelec zakroutil přes zeď. Kuba přes obrovskou snahu stačil míč vyrazit bohužel už zpoza brankové čáry, což pomezní zcela jasně viděl a bylo to 2:0. Na konci poločasu se navíc zranil Pinďa a do hry nastoupil Vláša.
O přestávce jsme přeskupili bojové řady, poslali Antlose do útoku a Vláša na beku rozjel svoje ofenzivní choutky. Najednou jsme domácí přehrávali pohybem, kombinací a pěknými akcemi, ze kterých se rodily naše velké šance. Během 10 minut jsme si vytvořili tři a tu čtvrtou po krásné kombinaci Vláša-Nuli zakončoval Antlos do prázdné-1:2. Bohužel další branky jsme nepřidali, což je škoda, protože šance jsme na to měli ať už ze hry nebo ze standartních situací, které výborně zahrával většinou Peťa.
A když ani kapitán Mates neproměnil v 90. minutě svou hlavičku ve vyrovnávací gól, skončilo utkání nezaslouženě 2:1 pro domácí, protože po průběhu 2. poločasu, ve kterém se domácí strachovali o výsledek, jsme si zasloužili minimálně remízu za výborný výkon ve druhém poločase.
Nedá se nic dělat, fotbal je někdy krutý a nemá logiku, takže ztracené body musíme vybojovat v sobotu v dalším zápase, ve kterém přivítáme Novosedly.