Kluci z áčka vyhráli v Tuřanech

03.11.2017 18:34

Do obávaných Tuřan se mi nejelo s chladnou hlavou. Vždyť Tuřany jsou považovány
za možného postupujícího a před utkáním s námi dostali z 11 utkání jen 7 branek.
A to něco znamená. A tak mám radost, že kluci za to vzali od začátku a v 7. minutě
Peťa Dvořák, po pěkné přihrávce utíká a prostřeluje domácího gólmana. Stál jsem
u lavičky domácích a v blízkosti pomezního, kterého jsem litoval za všechny urážky
jak z lavičky, tak od diváků. Klidně jim vysvětlil, že náš hráč, když vybíhal v ofsajdu nebyl.
No nevím, jestli bych na jeho místě nežádal hlavního o vykázání funkcionářů z lavičky.
Ale stejně za pár minut jsme zase začínali od začátku, když jinak výborný Luďa
odvracel roh hlavou tak nešťastně, že míč zapadl do vzdálené šibenice. Domácí
fanoušci mne stále přesvědčovali, že gól dal jejich hráč. Pak jsme se snažili, měli šance,
které jsme neproměnili. Ale docela jsme eliminovali jejich nejlepšího střelce
soutěže Smetanu s 15 brankami, který se neprosadil. Pak přišel konec poločasu
a získali jsme penaltu. K míči se postavil trochu překvapivě náš hráč, který tady začínal.
Chápu, že se asi chtěl bývalým spoluhráčům ukázat. Škoda, jeho pěkná střela
však jen lízla soupeřovu tyč zvenku. To se stává, viz Sparta v rozstřelu s Baníkem.
Ve druhé půli jsme měli o něco větší tlak jak domácí, který se však projevil až v jeho
konci. V 78. minutě se ukázal skvělou brankou z hranice vápna Jirka Lejska
a v 90. minutě, asi 5. minut po vystřídání zakončuje pěkně Lukáš Břenek. Tak
vyhráváme na těžké tuřanské půdě a máme radost, když jsme stále v čele skupiny.
Tak kluci v sobotu se nedejte, hrajete s hodně nebezpečným soupeřem. Je to
boj o první místo s ohledem na jeho lepší skóre. A na jaře budeme hrát u něho doma,
to je skoro na Vysočině. A naši příznivci přijďme naše kluky povzbudit v dalším
důležitém utkání. Skoro se mi chce říci, že v téměř rozhodujícím o případném
postupu. Tak prosím a věřím, že se tam uvidíme.
Jinak dorosty pro počasí vůbec nehráli, jen starší žáci rozdrtili Boskovice 8-0 u nich
doma. A mladší žáci tam remizovali 3-3, když vyrovnali v poslední minutě z PK.