Hodnocení zápasu se Zbraslaví

12.11.2017 19:26

V posledním domácím zápase jsme přivítali mužstvo Zbraslavi, kterému patřilo druhé místo v tabulce.
Do utkání jsme šli s tím, že se pokusíme urvat tři body pro nás a odskočit soupeři na šest bodů. Od prvních minut jsme měl balón pod kontrolou a snažili jsme se zatlačit Zbraslav na jejich vlastní polovinu, což se nám prvních 15minut celkem dařilo. Potom ale přišlo první varování, kdy při našem špatném ofsajdovém postavení šel hostující útočník sám na našeho brankáře, zvolil kličku, kterou naštěstí náš gólman vystihl a skočil útočníkovi pod nohy a tímto zákrokem nás uchránil od inkasovaní branky. Bohužel jsme se nepoučili a ve 22.minutě jsme poprvé inkasovali, kdy po ztrátě balónu u soupeřova vápna jsme nebyli schopni zachytit brejk soupeře, který tuto naši chybu potrestal gólem na 0:1.
Aby toho nebylo málo, ve 28.minutě jsme inkasovali podruhé, po stejné chybě opět ztracený balón a soupeř šel sám od půlky na našeho gólmana a střelou na bližší tyč dal na 0:2. Do poločas jsme se už jen zmohli na jednu střelu, kterou soupeřův gólman vyrazil na roh.
Do druhé půlky jsme si řekli, že nemáme co ztratit a pokusíme se s výsledkem ještě něco udělat, což se nám v 56.minutě podaří. Snížili jsme díky Honzovi Dvořákovi, z penalty, na 1:2. Po tomto gólu jsme trošku ožili a snažili jsme se dát vyrovnávací gól, což se nám bohužel nepodařilo a sami jsme v 66.minutě inkasovali gól na 1:3. Ještě zbývalo spousta času do konce zápasu, tak jsme vzadu hráli jen na tři obránce a posílili útok dalším hráčem. Soupeře jsme po zbytek utkání zatlačili na jeho vlastí polovinu a snažili se dávat jeden balón za druhým do soupeřova vápna. Bohužel jsme z tlaku vytěžili už jen nastřelenou tyčku a už se nám nepodařilo vyrovnat.
Sportovně musím uznat a pochválit soupeře, že byl ve všech herních činnostech lepší a po právu zvítězil 3:1 (snahu svých hráčům o vyrovnání upřít nemůžu, ale soupeř byl tentokrát lepší).