FC Slovan/Slatina 2:1 Velké Němčice/Hustopeče

01.05.2018 21:33

Branky: 12' Hoffmann, 46' Krejčí

Sestava: Štencl – Žáček(80' Lněnička), Kadlčík, Švanda, Osolsobě(22' Slaný) – Hoffmann, Cimbálník – Le Quang(77' Chalupa), Nguyen, Coufal – Vilím(42' Krejčí)

Z minulého kola se nám nepodařilo zajistit report a tak se k vašim monitorům dostává až zápas 19. kola. Na domácí půdě jsme přivítali jednoho z našich nejméně oblíbených soupeřů z Velkých Němčic/Hustopečí. Výkop byl naplánován na 12:15 což hráčům připravilo podmínky vhodné spíše pro pořádání soutěže Miss mokré tričko. Před zápasem jsme museli řešit nepříjemnou zprávu z posledního utkání, v kterém se zranil náš nový brankář Tomáš Hanák a tak se strážcem naší svatyně stal talentovaný mladší dorostenec Daniel Štencl.

Samotný zápas jsme sice nezahájili tak smrtonosně jako proti Měnínu, ale od úvodu jsme měli zápas vcelku pod kontrolou. V horkém počasí se nám dařilo držet míč, což bylo důležité pro naše fyzické síly a mohli jsme tak soupeře pomalu uspávat. Postupem času se začala odhalovat okénka v zadních řadách soupeře, která jsme naplno využili ve 12 minutě. Do vápna se vřítil Žáček a hostům nezbývalo než ho faulovat. Pokutový kop bez problémů proměnil Hoffmann. Zápas jsme nadále měli pod kontrolou, ale chyběl nám klid v koncovce a předfinální fázi. Dobře se na stranách uvolňoval hbitý Le Quang a z druhé strany mu zdatně sekundoval Coufal. Ve 22 minutě ovšem přišel pro nás první nešťastný moment zápasu, kdy špatně došlápnul Osolsobě a musel jít ze hřiště. Trenér Čihák vzápětí jakožto expert přes kolena diagnostikoval problém s meniskem, nicméně doufáme, že se jeho diagnóza ukáže jako mylná. Hosté hrozili pouze dlouhými nákopy nebo individuálními průniky jejich středního záložníka, ty jsme ale zdárně pokryli a po většinu času jsme měli míč na svých kopačkách. Přidat další branku se nám ale vinou nedůrazu v zakončení nepodařilo. Ve 42. minutě přišel další smolný moment, když se zranil Tomáš Vilím a i on musel být nahrazen čerstvou silou v podobě Krejčího.

Druhý poločas jsme doufali, že budeme pokračovat v aktivní hře a dotáhneme zápas do vítězného konce bez nervů. Naše představy dostali krásnou podobu, protože hned minutu po vyběhnutí do druhé půle se prosadil po centru ze strany Tomáš Krejčí. Naše tempo hry ovšem po vstřelené brance lehce opadlo a tak mohli vystrkovat růžky i hosté a hra se pomalu vyrovnávala. Že nemůžeme jednou odehrát klidné utkání a i v tomto utkání budeme trápit nervy našich fanoušků. V 69 minutě zničehonic udeřili hosté a byl to kuriózní gól. Dlouhý centr do vápna Štencl vyrazil do strany, tam se ale k míči dostal hostující Ondrůj a o vracejícího se Štencla vstřelil kontaktní gól. Na obranu našeho brankáře, byla to jeho jediná slabší chvilka v zápase a i když neměl moc práce, tak působil jistě a s účinkováním v tomto zápase se popasoval velmi dobře. Jak už to tak u nás bývá, tak jsme nebyli schopni se opět dostat do zápasu a hosté jakoukoli možnost proměňovali v nákop do naší obrany. Aby toho nebylo málo, tak přišlo třetí zranění našeho hráče. S poraněním v oblasti kotníku musel odstoupit i náš druhý krajní obránce Žáček. Hra už do konce utkání postrádala kvalitu a oba týmy volili nejjednodušší možná řešení v podobě nákopů. Z naší strany se tak alespoň rýsovala možnost chodit do brejků a přidat pojistku, což se nepovedlo a zápas tak skončil naší výhrou 2:1

Až na posledních 20-30 minut můžeme být se zápasem vcelku spokojeni, radost z výhry ovšem kalí tři zranění. Doufáme, že se všichni dají co nejdříve do pořádku a budou nám k dispozici v bojích o první místo v tabulce. Další utkání sehrajeme v neděli na půdě rezervy Sparty v 10:00.

Man of the match: Tomáš Nguyen – Branku sice nedal, ale pro svůj tým odvedl neskutečné penzum práce. Byl zkrátka všude a hlavně díky jeho součinnosti na středu hřiště s Cimbálníkem jsme mohli diktovat tempo hry po většinu zápasu.