Cenná výhra proti Břeclavi

01.10.2017 18:50

Slovan/Slatina 1:0 Břeclav

Branky: Coufal

Sestava: Pěgřím - Švanda, Hoffmann, Marek, Žáček – Ullmann (90.min Urbánek), Cimbálník - Le Quang(76.min Ondráček), Nguyen(81.min Rozprým), Vilím (71.min Stěpura) - Coufal

Zajistili jsme si velmi cenné tři body a možnost udržet se na špici tabulky. Břeclav, jako přímý soupeř o přední místa v tabulce, rozhodně budila respekt, ale nikoli strach. Věřili jsme, že bychom měli být vyrovnaným soupeřem a to se víceméně potvrdilo.

K utkání jsme přistoupili s taktikou chodit do brejkových příležitostí, kdy jsme vepředu měli rychlostní typy Coufala s Le Quangem podporované tentokrát třemi středními záložníky. Tato změna se ukázala jako jedna z klíčových, protože naše středová trojice Ullmann, Cimbálník a Nguyen v podstatě po celý zápas nedovolila soupeři hrozit kombinačně a svou agresivitou a dravostní mnohdy vybojovala míč pro nás. Do samotného zápasu jsme vstoupili aktivně a vypracovali jsme si několik standartních situací, které jsme ale nedokázali zužitkovat. Hostům dělala problém mezihra a my jsme dobře dostávali balon do útočné fáze. Co ovšem chybělo, byla lepší předfinální a finální fáze. Za snahu jsme nakonec byli odměněni, když se po závaru ve vápně dostal míč k Coufalovi, který se nejlépe zorientoval a poslal míč do sítě. Poločas jsme již za tohoto stavu dohráli.

Druhý poločas nás Břeclavští dokázali zatlačit, ovšem bylo to většinou díky standartním situacím, protože ze hry se jim to příliš nedařilo. Věřili jsme, že bychom se mohli prosadit do otevřenější obrany soupeře, ale ani jeden z brejků jsme nedokázali dotáhnout do konce. Ke konci, kdy se hra dost kouskovala vinou častějších faulů a střídaními, měli hosté několik standartních situací, kdy obranu podržel Pěgřím, když si došel pro dlouhé míče v našem vápně. Měli jsme i štěstí, když po centru z pravé strany nám proletěl míč malým vápnem a hostující útočník na něj na zadní tyči naštěstí nedosáhl. Do konce už jsme pak zápas ubojovali a bereme tak 3 body.

Viděli jsme vyrovnaný zápas v podstatě bez větších šancí, protože obě mužstva byla dobře organizovaná, hlavně co se týče defenzivy. Celou dobu to bylo o jednom gólu, který se naštěstí podařilo vstřelit nám. V tabulce jsme se tak posunuli před našeho dnešního soupeře na třetí místo s pouhou dvoubodovou ztrátou na první Boskovice. Další utkání sehrajeme na hřišti tradičního rivala ČAFC.

Man of the match: Tomáš Marek

Jan Dvořák, Petr Čihák